Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aston martin DB9

Aston Martin Lagonda Limited je britská automobilka se sídlem v Gaydon, Warwickshire v Anglii, založená roku 1913Lionelem Martinem a Robertem Bamfordem.

Od roku 1994 byla majitelem továrny americká automobilka Ford Motor Company. V březnu roku 2007 byla automobilka prodána britskému konsorciu Prodrive.

Modely Aston Martin

Nejslavnějším vozem je asi Aston Martin DB 5, které si zahrálo v bondovkách a velice tím značku proslavilo. Později bylo vyráběno ve vylepšené verzi DBS. V roce 1994 začal být vyráběn nový model DB 7 Vantage. Poté přichází V12 Vanquish a Vanquish S, který si zahrál v bondovce Dnes neumírej. Vanquish S má oproti Vanquishi vylepšený výkon z max. rychlosti 300 km/h na 330 km/h, zrychlení z nuly na sto nastává za 4,9 sekundy, tomuto modelu byly také přidány přední spoilery. Jeho výroba skončila v roce 2007, kdy ho nahradil model DBS, který vychází z modelu DB5 a DBS z roku 1980. Tento model si zahrál v bondovce Casino Royale. Z nuly na sto zrychlí za 4,1 sekundy a jeho maximální rychlost je 307 km/h. Automobily Aston Martin se vyrábějí ve Velké Británii v Gaydonnu. Automobilka si zakládá na exkluzivitě a detailním propracováním každého vozu, což dává každému vozu jedinečnou originalitu.

Jedním z posledních je model Aston Martin One-77.

 

 

 

 

 

 

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 42859
Měsíc: 195
Den: 6